Kapusta znana również jako kapusta włoska, biała, czerwona. Podobnie jak pozostałe zielone warzywa liściaste zawiera duże ilości witaminy K – około 42 mikrogramy na filiżankę kapusty. Kapusta gotowana nie tylko nie zmniejsza swojej zawartości witaminy K, a wręcz potraja tą wartość. W gotowanej kapuście jest ok. 162 mikrogramy witaminy K na filiżankę.

Pomimo, że poziom witaminy K jest wysoki, kluczem do wszystkiego jest stałość jej dostarczenia każdego dnia.

Icompound wykazał unikalne właściwości zapobiegawcze nowotworom (w szczególności raka pęcherza, okrężnicy i prostaty).1

Kapusta jest bardzo uniwersalnym warzywem i można ją wykorzystać w wielu daniach na wiele sposobów. Pacjenci przyjmujący leki antykoagulacyjne muszą uważać na zawartość tego produktu w daniach ponieważ jest bardzo bogaty w witaminę K.

Jednak najważniejsze jest, aby nasza dieta była stała. Stałość w diecie oznacza, że jesteśmy świadomi tego jakie produkty wybieramy każdego dnia, zwracamy uwagę na rozmiar jedzonych przez nas porcji i jesteśmy w pełni świadomi tego, jakie ilości i z jaką częstotliwością spożywamy witaminę K.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat swoich nawyków żywieniowych oraz przyzwyczajeń. Powiedz jaką żywność spożywasz najczęściej. Nie musisz ograniczać się do ścisłej diety, aby twój wskaźnik INR był w normie, po prostu upewnij się, że twoja dieta jest stała.

 

  1. Ambrosone CB, Tang L. Cruciferous vegetable intake and cancer prevention: role of nutrigenetics. Cancer Prev Res (Phila Pa). 2009 Apr;2(4):298-300. 2009.