Aktywność fizyczna jest jedną z najważniejszych i najlepszych rzeczy jakie możesz zrobić dla swojego życia. Nie tylko może pomóc w zapobieganiu wielu problemom zdrowotnym, ale także przyczyni się do rozwoju mięśni, równowagi oraz elastyczności. Bez względu na wiek czy stan zdrowia jakakolwiek aktywność fizyczna jest dla Ciebie dobra.

Podczas przyjmowania antykoagulantów możesz wykonywać wszystkie normalne codzienne czynności, jednak musisz pamiętać, że jesteś bardziej narażony na ryzyko wystąpienia krwawień. Pewne sytuacje mogą być bardziej ryzykowne w przypadku przyjmowania lekarstw przeciwzakrzepowych, więc możesz chcieć ograniczyć pewne czynności, aby ryzyko kontuzji było mniejsze. Pamiętaj jednak, że przyjmowanie lekarstw nie powinno uniemożliwiać Ci wykonywania czynności którą kochasz.

 

Współpracuj ze swoim lekarzem, aby stworzyć idealny dla Ciebie plan aktywności fizycznej i ćwiczeń. CDC (Centers for Disease Control) zaleca dla dorosłych co najmniej 2h i 30 minut aktywności na tydzień, wysiłek tlenowy o umiarkowanej intensywności. Przez 2 lub więcej dni zaleca się także wysiłek fizyczny nastawiony na siłę w którym pracują wszystkie główne grupy mięśniowe.

 

Spraw aby wysiłek fizyczny stał się częścią twojego życia

Sprawdź różnego rodzaju aktywności i wybierz te, które są najlepsze dla Ciebie. Niektóre lokalne domy kultury lub centra prowadza bezpłatne zajęcia, często dopasowane do wieku i zdolności.

Aktywność fizyczna pozwala także na utrzymanie siły oraz sprawności, która pozwoli na wykonywanie czynności, które lubisz nawet gdy jesteś już starszy.