Astragalus jest lekiem który stosowany jest u osób z obniżoną odpornością. Należy on do suplementów diety a więc nie jest regulowany przez FDA. Astragalus jest ogólnie przyjęty za bezpieczny jednak nie oznacza to że jest bezpieczny w połączeniu z antykoagulantami.

Według National Institutes od health produkty pochodzące z korzenia astragalusa lub spokrewnionych roślin, które pochodzą z Chin.

W tradycyjnej medycynie Chińskiej astragulus jest powszechnie spotykanym ziołem i jest używany do leczenia wielu schorzeń np. w przypadku chorej wątroby, serca czy nerek. Stosuje się go również  w przypadku wystąpienia raka, zakażeń wirusowych oraz zaburzeń ze strony układu immunologicznego. Zielarze z zachodu zaczęli używać astragalus w 1800 roku jako składnik rożnych toników. Korzystanie z astragalusa stało się popularne w 1980 roku gdy powstała teoria o jego właściwościach przeciwnowotworowych choć to działanie nie zostało wyraźnie potwierdzone w badaniach na ludziach.

Na podstawie niepotwierdzonych doniesień astragalus może zwiększyć ryzyko krwawień podczas stosowania go z lekami przeciwzakrzepowymi.

Zaleca się zwiększenie częstotliwości testowania INR podczas zatrzymania przyjmowania lub rozpoczęcia nowego leku lub suplementu diety, czy witamin