Dziurawiec jest stosowany na całym świecie w łagodnych depresjach a także do łagodzenia objawów które mogą pojawić się wraz z depresja takie jak niepokój, zmęczenie, utrata apetytu oraz problemy w zasypianiu.

Dziurawiec jest długo żyjącą roślina, której żółte kwiaty oraz liście są często stosowane w ziołowych suplementach. Zgodnie z National Institutes of health, dziurawiec wchodzi w interakcje z wieloma lekami w tym lekami stosowanymi na depresję, antykoncepcję oraz lekami przeciwbólowymi oraz w wieloma innymi.

Wykazało także, że zmniejsza on działanie leków przeciwzakrzepowych lub zmniejsza poziom wskaźnika INR. Badania przeprowadzone w The Lancet wykazały ze wskaźnik zmniejszył się z 2,1 oraz 4,1 do 1,1 oraz 2,1 podczas przyjmowania dziurawca. Taka reakcja jest niezmienna dla wszystkich pacjentów. Literatura zgadza się co do działania dziurawca na zmniejszenie wartości INR.

Zwiększenie częstotliwości testowania INR jest zalecane podczas zatrzymania przyjmowania lub rozpoczęcia nowego leku lub suplementu diety, czy witamin.

Domowa kontrola INR oraz cotygodniowe testowanie wskaźnika może być pomocne w lepszym kontrolowaniu lekarstwa i wskaźnika.

Częstsze kontrolowanie wskaźnika INR zwykle wykonywane przez pacjentów samodzielnie jest cennym narzędziem do wykrycia wzrostu lub spadku wartości wskaźnika INR, co z kolei pozwala na lepsza współprace z lekarzem, aby szybko dokonać korekty w diecie lub dawce leku.