Siniaki są poważnym problemem dla pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. Do ich powstania może dojść podczas rożnych sytuacji i nie wszystkie z nich są bezpieczne dla naszego zdrowia. Występowanie siniaków jest poważna sytuacja, gdyż nie ma odpowiedniego sposobu aby ocenić jego niebezpieczeństwa. Ból jest jednym ze sposoby oceny lecz nie jest on dość wiarygodny w stosunku do wystąpienia krwawień wewnętrznych. 

Jedną z najbardziej popularnych przyczyn powstawanie siniaków jest uderzenie o kant biurka czy tez stołu. Głębokie stłuczenia występują na wysokości uda w tkankach głębszych (ponieważ większość stołów ma średnią wysokość 28-32) Ta wysokość może być przyczyna wielu niebezpiecznych powikłań.

Aby zmniejszyć ryzyko stłuczeń, zachęca się do zmiany sposobu poruszania się po domu. Na przykład, gdy zbliżamy się do rogu biurka czy stołu, należy położyć na nim dłoń, w ten sposób uchronimy udo przed uderzeniem i dodatkowo otrzymamy większą stabilność. Uwaga : możemy opierać się tylko o ciężkie i stabilne stoły

Umieszczając rękę na roku stołu dodatkowo chronimy się przed upadkiem i uderzeniem głową o jego kant.

Przez słabe oświetlenie często możemy mieć problemy z ocenieniem rzeczywistej odległości od przeszkody takiej jak stół czy biurko. Podjęcie odpowiednich środków ostrożności może uchronić Cie przed potencjalna wizyta w szpitalu, z którą może wiązać się dodatkowy stres i koszta.