Amerykańskie FDA ma wyjątkowe podejście do suplementów diety. Nie podlegają one tym samym przepisom co żywność i lekarstwa.

Zgodne z ustawą Zdrowia i Edukacji z 1994 o suplementach diety, producent suplementów diety jest odpowiedzialny za zapewnienie, iż jest on bezpieczny, nim zostanie on wprowadzony na rynek. FDA jest odpowiedzialne za podjęcie wszelkich działań przeciwko niebezpiecznym produktom gdy znajdują się one na rynku.

Producenci nie muszą rejestrować swoich produktów do FDA, ani uzyskać zgody od FDA na produkcję oraz sprzedaż suplementów diety (wyjątkiem jest sytuacja gdy zostaje użyty nowy dotąd nie używany składnik). Producenci muszą także się upewnić, aby etykiety na produkcie byłą zgodna z prawdą i czy nie ma na niej żadnych błędów.

Obowiązkiem FDA po wprowadzeniu do obrotu nowego suplementu jest kontrola jego bezpieczeństwa, np. czy nie są zgłaszane jakieś niepożądane skutki uboczne, informacji o produkcie, zgodność ulotki, zastrzeżeń do ulotki a także dołączonej dokumentacji. Federalna Komisja Handlu sprawdza reklamy suplementów diety.

Czy wszystkie składniki muszą być podane na etykiecie?

Tak,  wszystkie składniki muszą być wymienione jeśli nie są oznaczone jako główny składnik to muszą być wymienione w „innych składnikach”. Przeglądnij składniki, które potencjalnie mogą mieć wpływ na antykoagulanty, a w szczególności te z duża zawartością witaminy K.

Czy suplementy diety muszą mieć jakiś określony rozmiar?

Nie ma zasad które określają wielkość porcji lub ilość składników odżywczych w suplementach diety. Suplementy diety nie są przeznaczone do tego, aby zastępować nimi produkty ważne dla naszego zdrowia. Zbyt duża ilość substancji odżywczych również może powodować problemy.

Czy mogę otrzymać informacje na temat konkretnych suplementów diety od FDA?

FDA nie prowadzi listy producentów, dystrybutorów czy tez produktów, które sprzedają. Jeśli chcesz otrzymać jakieś informacje na temat konkretnego suplementu musisz skontaktować się z jego producentem.

Czy powinienem skontaktować się z moim lekarzem przed rozpoczęciem zażywanie jakichkolwiek suplementów?

Tak, zawsze należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu. Niektóre z nich mogą wchodzić w interakcje z lekami, które przyjmujesz zarówno tymi na receptę jak i bez recepty. Podczas przyjmowania tych suplementów naraz z lekami na receptę lub bez recepty może dojść do wystąpienia nie przydanych skutków.

Zgłoś szkodliwe działanie lub niepożądany efekt

Każdy może zgłosić poważne zdarzenia niepożądane czy schorzenia bezpośrednio do FDA jeśli uważasz, ,ze są one skutkiem działania jakiegoś zażywanego przez ciebie suplementu.